Nedeľa Dobrého pastiera 1


Na Štvrtú veľkonočnú nedeľu býva zvykom, že bohoslovci otvárajú brány seminára a tak dávajú možnosť všetkým nazrieť do života bratislavských seminaristov. V tomto roku však opäť vyjdeme do vybraných farností, aby sme umožnili spoznať život v seminári aj tým, ktorí nemajú možnosť sa dostať do Bratislavy a vidieť náš seminár naživo.

V nedeľu 7. mája 2017 budú skupiny bohoslovcov na svätých omšiach vo farnostiach Gbely, Petrova Ves, Holíč, Kopčany, Rača, Galanta a Abrahám. Popoludní bude vo farnostiach Gbely, Holíč, Rača, Galanta a Abrahám predstavenie bratislavského kňazského seminára. Začiatok popoludňajšieho programu je upresnený vo farských oznamoch jednotlivých farností. Ak bývate nablízku, zastavte sa. Tešíme sa na spoločenstvo, ktoré budeme môcť vytvoriť.

Peter Repko


Jedna myšlienka “Nedeľa Dobrého pastiera

  • návrh

    Pri predstavovaný bratislavského kňazského seminára som si spomenul na slová T.Halíka ako hovorí že v kňazských seminároch sú bohoslovci pripravovaní na laikov, ktorá chodia do farnosti a pre tých Zachejov na strome, respektíve pre doprevádzanie hľadajúcich nie sú pripravovaní a nie je to predmet misiologia.

    Kiežby niekedy pozvali predstavený z kňazského bratislavského seminára T.Halíka na prednášku o cirkvi po II.vat.koncile do auli Benedikta XVI. pre bohoslovcov a ďalších. Aby cirkev na slovensku sa otvorila voči modernému svetu k otvorenému dialógu, prednášky T.halíka: http://akademickafarnost.invisible.cz/kazani/kazani.php?rubrika=fv_t1

Komentáre sú uzavreté.