Exhibičný futbalový zápas 2017


Ani tento rok sme nevynechali očakávaný exhibičný futbalový zápas, v ktorom vyzval výber nášho seminára (FC Pelikán) našich prvákov. Naši bratia prváci si tak mohli overiť nielen svoje športové zručnosti, ale najmä otestovať vzájomnú súhru a spoluprácu. Tento rok prišli prvákov povzbudiť a podporiť aj otec rektor Daniel Ižold a otec špirituál Alexander Knorr. Začatiu zápasu už tradične predchádzala modlitba s predzápasovým požehnaním, ktoré sme tento rok prijali od otca špirituála.

A zápas sa mohol začať. Tím prvákov už od začiatku zápasu prejavoval veľkú húževnatosť a skúsenejší hráči z FC Pelikán dlho nevedeli nájsť správny recept na prelomenie prváckej defenzívy, ktorá stále odolávala aj vďaka zákrokom, ktoré predvádzal Tamás Ollé. Napokon sa to podarilo až v 7. minúte, keď skóre zápasu otvoril Pavol Reisel. Lenže prváci sa nenechali týmto zásahom zlomiť, naďalej vytrvalo chránili priestor medzi troma žrďami a občas aj nebezpečne zaútočili. O ofenzívu prvákov sa starali najmä Peter Németh, Peter Kupkovič a Samuel Polednák. Lenže dva góly do šatne na konci prvého polčasu (v 19. a 20. minúte) poslal do prváckej brány Daniel Kremnický. Tím prvákov tak po polčase prehrával s výberom seminára 3:0 po veľmi sympatickom výkone.

V bráne Pelikánu nastala brankárska zmena, keď Milana Jaroša vystriedal Juraj Zongor. Všetci sme boli zvedaví, že čo predvedie tím prvákov v druhom polčase. Ukázalo sa však, že dva strelené góly do šatne hráčov tímu FC Pelikán dostatočne upokojili, a tak sa hneď na začiatku druhého polčasu mohol prezentovať nádherným gólom Marek Vávra, ktorý strelil v 21. minúte zápasu. Keďže proti prvákom skóroval ich vlastný viceduktor, tak ani samotný prvácky duktor Tomáš Balala sa nenechal zahanbiť a pridal gól aj on o minútu neskôr. Stav stretnutia bol už 5:0 v neprospech prvákov. A rozhodne ho nevylepšili ani ďalšie góly, ktoré strelili hráči Pelikánu hneď v ďalších dvoch minútach. Martin Gira zvyšoval na 6:0 a elegantným gólom pätičkou zvýšil náskok na 7:0 Michael Udvaros.

Lenže Peter Németh z tímu prvákov nechcel o bielom uteráku ani len počuť a tak znížil v 25. minúte na 7:1. Diváci sa rozhodne nemohli nudiť, keďže góly padali ako na bežiacom páse. Gól Petra Németha tím FC Pelikán však nijako neschladil. Rozbehnutá mašinéria pokračovala ďalej a tak sme boli svedkami ďalších gólov, ktoré pridali Marek Vávra a Daniel Kremnický, ktorý týmto gólom dosiahol hetrik! Stav stretnutia bol už 9:1, ale gólovú stratu zmiernili prváci svojim druhým gólom v zápase. Stav bol 9:2. Na konci gólovej akcie bol znovu Peter Németh. Lenže krátko na to rozvlnil sieť na opačnej strane Pavol Reisel a výber seminára prekročil hranicu dvojciferného počtu strelených gólov. Ani s týmto výsledkom sa výber seminára neuspokojil a preto na 11:2 zvýšil Marek Vávra a stal sa druhým hráčom v zápase, ktorý strelil hetrik!

Napriek tomuto nelichotivému skóre prváci ešte zabojovali o priaznivejší výsledok. Ich snaha nebola márna, pretože gól sa podarilo vsietiť aj Martinovi Surovému. Na jeho gól hneď nadviazal jeho spoluhráč Peter Németh, ktorý sa stal ďalším hráčom, ktorý si na konto pripísal hetrik! Priebežný stav zápasu bol v tejto chvíli 11:4. No posledné slovo mali hráči FC Pelikán. V posledných minútach zápasu sa im podarilo streliť ešte dva góly. Ich autormi boli Milan Jaroš a Daniel Kremnický. Zápas sa napokon skončil výsledkom 13:4 v prospech výberu seminára. Ale tím prvákov si minimálne za prvý polčas a za neustálu snahu skorigovať nepriaznivý stav bezpochyby zaslúži pochvalu.

FC Pelikán – Prváci 13:4 (3:0)

Góly: 7. a 31. Reisel, 19., 20, 29. a 40. Kremnický, 21., 26. a 35. Vávra, 22. Balala, 23. Gira, 24. Udvaros, 39. Jaroš – 25., 31. a 37. Németh, 36. Surový

Martin Gira

 

Foto: Tamás Pammer