FC Pelikán na MartinCupe 2017


V sobotu 21.10.2017 sa v Senici uskutočnil už siedmy ročník arcidiecézneho futsalového turnaja MartinCup. Turnaj sa každoročne koná pod záštitou Komisie pre mládež Bratislavskej arcidiecézy. Turnaj sa začal svätou omšou vo farskom kostole v Senici. Hlavným celebrantom bol Ján Kliment. Tento rok sa turnaja zúčastnilo osem tímov. Okrem výberu nášho seminára – FC Pelikán, sa zúčastnili aj tieto tímy: Senica, Bratislava – Daliborko, Veľké Leváre, Bratislava – Teplická, Bratislava – Dúbravka, Radošovce a tím zložený z kňazov.

FC Pelikán

Účastníci turnaja boli rozdelení do dvoch základných skupín – skupina sv. Martina a skupina sv. Jána Pavla II. Náš tím sa po žrebe skupín ocitol v základnej skupine Jána Pavla II. Na svoj prvý zápas sme nastúpili v úplne novom zložení a prehrali sme 4:0 s tímom Bratislava – Teplická (Farnosť Kráľovnej rodiny). Druhý zápas sme už zvládli lepšie, pretože sa nám podarilo poraziť Dúbravku rozdielom 2:0. Skóre otváral Peter Kupkovič a na bezpečných 2:0 upravil Daniel Kremnický. V treťom zápase sme vyhrali nad Radošovcami 2:1 vďaka gólom Tomáša Balalu a Michaela Udvarosa. Táto výhra nám zaručila druhé miesto v základnej skupine, ktoré nám zaručovalo postup do semifinále. Tam sme narazili na veľmi skúsené a zohraté mužstvo Daliborko (Farnosť povýšenia sv. Kríža, Bratislava – Petržalka). O postupe Daliborka rozhodol jediný gól, takže nás napokon čakal zápas o celkové tretie miesto na turnaji. Našim súperom bola znovu Bratislava – Teplická, pretože v semifinále podľahla domácej Senici tesne 1:0.

Keďže sa nám Teplickú nepodarilo zdolať ani na druhý pokus (prehrali sme 2:0), tak náš tím obsadil konečné 4. miesto a Teplická získala 3. miesto. V napínavom finále sa napokon podarilo Senici obhájiť minuloročné prvenstvo, keď porazila Daliborko výsledkom 1:0, ktoré teda skončilo nakoniec druhé. Senica ako víťaz turnaja získala pohár arcibiskupa Stanislava Zvolenského a bude mať možnosť zabojovať na celoslovenskom turnaji o pohár predsedu Konferencie biskupov Slovenska.

Víťazom blahoželáme a ďakujeme organizátorom za možnosť hrať na tomto kvalitnom turnaji. Želáme im tiež, aby ich Pán Boh sprevádzal v tomto úsilí aj naďalej.

Martin Gira

 

Foto: Daniel Kremnický