Celoslovenský futsalový turnaj 2018


Aj tento rok sa uskutočnil dlho očakávaný celoslovenský bohoslovecký turnaj vo futsale. Tohtoročným organizátorom bol košický Kňazský seminár sv. Karola Boromejského. Na tomto turnaji sa zúčastnili všetky slovenské kňazské semináre. To znamená, že okrem domáceho košického kňazského seminára prišli reprezentovať svoje kňazské semináre seminaristi z Nitry, Badína, Spišskej Kapituly, z Prešova a nechýbali sme ani my, seminaristi z Bratislavy.

Program začal spoločnou svätou omšou spojenou s rannými chválami, ktorá bola slúžená v seminárskej kaplnke v Košiciach. Po raňajkách, ktoré nám organizátori pripravili, sme sa presunuli do Rozhanoviec neďaleko Košíc, kde sa v tamojšej telocvični odohral celý turnaj.

V našej základnej skupine sme najprv remizovali s bohoslovcami z Nitry pomerom 1:1. Potom sme proti košickým bohoslovcom otáčali z nepriaznivého stavu 0:2 na konečných 4:2. To nám zaručilo postup do semifinále z 2. miesta. Tam sme narazili na obhajcu trofeje z minulého roka, ktorým bol spišský kňazský seminár. Aj napriek tomu, že sme na ihrisku nechali snáď všetko, no na favorita turnaja to žiaľ nestačilo a prehrali sme len tesne 3:2. Súboj o piate miesto lepšie zvládli Košice, keď porazili Badín. V súboji o 3. miesto sa nám napriek viacerým dobrým príležitostiam nepodarilo poradiť si s Prešovom, takže prehrou v pomere 2:1 sme obsadili konečné 4. miesto. Vo finále sa rozhodlo, že trofej ostáva na Spiši aj ďalší rok, pretože spišskí seminaristi výsledkom 11:6 zdolali seminaristov z Nitry. Na záver bol v seminárskej jedálni v Košiciach spoločný obed a slávnostné vyhlásenie výsledkov.

Ďakujeme organizátorom za tento skvelý turnaj, ako aj za celú výbornú organizáciu turnaja. Sme radi, že sme si mohli nielen spoločne  zahrať futsal, ale okrem toho sa aj navzájom bližšie spoznať, keďže my všetci, ktorí sme sa zúčastnili turnaja, sme sa rozhodli nasledovať Krista s nerozdeleným srdcom.

Martin Gira 

 

Foto: Kňazský seminár sv. Karola Boromejského v Košiciach