Futbal prvákov proti Pelikánu


Futbal sa v seminári začína tešiť obľube. Nielen pasívnej pri televízore, ale aj aktívnej v telocvični. Ako je už tradíciou aj tento rok sa uskutočnil exibičný zápas medzi prvákmi a bohoslovcami z vyšších ročníkov.
V telocvični na gymnáziu Svätej Rodiny sa odhodlaní prváci na čele s otcom prefektom postavili proti hviezdami nabitému tímu bledomodrých „Pelikánov“, ktorí nechceli dopustiť žiadne zaváhanie. Tento futbalový sviatok prišiel podporiť otec spirituál Alexander, ktorý sledoval vývoj zápasu a povzbudzoval prvákov k dobrému výkonu. Na súpiske prvákov sa pre nedostatok hráčov dokonca vyskytli také hviezdy ako Marek Vávra a slávny futbalový guru Pavol Reisel. M. Vávra napriek miernym ťažkostiam a bolestiam hrdla zápas odohral. Zápas sa po slávnostnom výkope začal. Prvotné nadšenie prvákov rýchlo upadlo keď po góloch B. Nováka, J. Bednárika, T. Balalu, D. Kremnického a dvoch góloch Š. Rábaru prehrával tým novoseminaristov 6:0. Nič však nebolo stratené a po góloch A. Bauera a M. Vávru sa prváci dotiahli na Pelikánov len na rozdiel štyroch gólov. Pelikáni však zachovali chladnú hlavu. Skúsenosti a lepšie individuálne výkony ich držali v bezpečnom odstupe štyroch, piatich gólov. Prvákom nepomohol ani gól otca prefekta, ani gól skúseného veterána A. Gála. Zápas nakoniec skončil 5:11 v prospech Pelikánov. Za pelikánov ďalej skórovali M. Jaroš a P. Kupkovič.
Prváci podali výkon za ktorý sa však nemusia hanbiť, keďže nastrieľali Pelikánom neuveriteľných 5 gólov. Po ukončení zápasu sa všetci hráči, spoločne a v dobrej atmosfére, šli občerstviť a spolu strávili zvyšok poobedia.

Adam Bauer

 

Foto: Marek Vranka