Podvečer na paintballe


Ani neviem, kto prišiel ako prvý s týmto nápadom, ale slovo dalo slovo a rozhodli sme sa utužiť seminárske spoločenstvo pri paintballe. Pre tých, ktorí by nevedeli, o čo ide, tak paintball je športová aktivita, ktorej podstatou je boj tímov, alebo jednotlivcov proti sebe. Cieľom hry je zasiahnuť súpera projektilom (guľôčkou) naplneným farbou. Ako zbrane sú používané tzv. značkovače poháňané stlačeným vzduchom.

V pondelok podvečer sme sa vydali na do painballovej arény Warlords – Fabrika. Štrnásť odvážlivcov privítala veľká stará priemyselná hala, ktorá je upravená na bojisko. Vnútri sa nachádzali rôzne prekážky, pevnosti a vraky áut. Od zamestnancov sme dostali krátke bezpečnostné školenie a vysvetlili nám pravidlá hry. Potom sme sa prezliekli do ochranných odevov, rozdelili sa na dve mužstvá, založili si bezpečnostné masky a mohli sme vyraziť do boja.

Keďže niektorí z nás boli na paintballe po prvý krát, najprv sme sa ostýchavo zoznamovali s tým, ako funguje zbraň a ako bolí, keď vás súper zasiahne. No po niekoľkých kolách súbojov sme si už naplno užívali atmosféru.

Po dvoch hodinách bojov, množstve vystrieľaných guličiek a značnej fyzickej vyčerpanosti sme sa plní dobrej nálady a pocitu z utuženia spoločenstva vrátili domov. Dúfam, že sa k tejto aktivite ešte niekedy vrátime a zapoja sa do nej aj ďalší spolubratia.

Martin Surový

 

(Foto: Daniel Kremnický, Archív Warlords, Martin Surový)