Turnaj v stolnom tenise


Náš život v seminári nám okrem iného spestrujú aj rôzne športy. Keďže podmienky pre outdoorové aktivity sú v zimnom ročnom období značne obmedzené, tak sme sa rozhodli usporiadať turnaj v stolnom tenise. O tento turnaj, ktorý začal práve tento týždeň, prejavila záujem približne až polovica seminaristov, všetci štyria predstavení a ešte aj jedna zo sestričiek z Kongregácie sestier premonštrátok, ktoré majú svoj kláštor hneď oproti hlavnej budove nášho seminára.

Súťažiaci boli losovaním rozdelení do 3 päťčlenných a 1 šesťčlennej skupiny, celkovo teda do 4 skupín. Najprv jednotliví súťažiaci v týchto základných skupinách zvedú boje o miestenky do vyraďovacej časti. V každej skupine si len dvaja súťažiaci zabezpečia postup medzi osmičku najlepších. Vyraďovacia časť teda začína štvrťfinálovými zápasmi dvojíc, ktoré sa zostavia zo spomenutej osmičky postupujúcich zo základných skupín. Víťazi štvrťfinálových zápasov postúpia do semifinále. Porazení semifinalisti sa pokúsia aspoň o to, aby sa s turnajom rozlúčili víťazne a získali 3. miesto, kým víťazi semifinálových meraní síl postúpia do finále. Tam sa obaja finalisti zo všetkých síl budú snažiť získať celkové víťazstvo na turnaji.

Momentálne síce prebieha ešte len skupinová fáza, ale boli sme už svedkami mnohých zaujímavých, zábavných ale aj veľmi kvalitných zápasov. Talentovaných hráčov tu teda máme viacero a sám som zvedavý, ktorému z nich sa podarí získať trofej pre víťaza.

Martin Gira

(Fotky: Ján Bednárik a Daniel Kremnický)