Seminaristi hrali hokej


Keďže naše skúškové obdobie je takmer na konci a voľného času je už viac, rozhodli sme sa otriasť zo seba náročné sedenie nad knihami, a to cez nejakú športovú aktivitu. Preto sme sa niektorí dohodli a vybrali sme sa zahrať si hokej. Myšlienka to bola dobrá, hoci už vybavenie samotnej ľadovej plochy bolo trochu náročnejšie. Po viacerých neúspechoch sa nám nakoniec podarilo vybaviť štadión v Hamuliakove. Po príchode na miesto sme sa vo veselej nálade presunuli do šatne, kde sme sa vystrojili, každí už tak, čo mal.
Po krátkom rozkorčuľovaní a rozcvičke sme krátko poprosili o ochranu Panny Márie a pustili sme sa do toho. Keďže nás bolo 11 boli sme akurát do dvoch tímov a jeden mohol vždy oddychovať. Zápas to bol celkom vyrovnaný. Góly padali tak na jednej, ako aj na druhej strane. Myslím, že skoro každí dal aspoň po jednom góle. Hra bola taktiež okorenená o nejaké tie potýčky medzi hráčmi, avšak vždy to boli len také kamarátske súboje.
Konečný výsledok ani nevieme, ale čo vieme je to, že sme každí podali najlepší výkon aký sme vedeli a navzájom sme utužili svoje vzťahy. Po hodinke hry sme odchádzali unavení, ale šťastní z dobre stráveného času a zároveň sme sa všetci zhodli, že snáď to nebolo naposledy.

Ján Bednárik

Fotky: Juraj Zongor